Jakie herbaty i zioła pić podczas ciąży?

Jakie herbaty i zioła pić podczas ciąży?

Czarna, zielona a może rumianek - co jest najlepsze dla przyszłych mam?

 • Roślinne ABC

 • Ciąża budzi u kobiet szereg wątpliwości dotyczących kilku kwestii. Jedną z nich jest właśnie picie herbaty. Ten nawyk jest praktykowany od tysięcy lat, jednak herbata dla kobiet w ciąży nie zawsze jest korzystna. Ciąża to bardzo ważny okres w życiu każdej kobiety. Jakie rodzaje herbaty są odpowiednie dla kobiety w ciąży i jakie herbaty powinny być spożywane? Których herbat lepiej unikać będąc w ciąży? Z tego artykułu dowiesz się jakie herbaty i zioła możesz bezpiecznie spożywać w tym błogosławionym stanie.

  Herbata w ciąży — jaka jest odpowiednia?

  Zazwyczaj herbaty stosuje się do:

  • łagodzenia bólów głowy,
  • brzucha, odchudzania,
  • walki z bezsennością,
  • a nawet do rozgrzania się, gdy temperatura na dworze spada.

  Należy jednak pamiętać, że niektóre rodzaje ziół, a także aromaty, mogą być szkodliwe dla zdrowia kobiety w ciąży. Jednak picie herbaty na ogół kojarzy się z czymś dobrym, ale niestety nie wszystkie zioła są odpowiednie w tym pięknym czasie.

  Czy kobiety w ciąży powinny pić herbatę?

  Odpowiedź na to pytanie jest prosta — tak! Herbata jest ważna dla organizmu kobiety w ciąży, ponieważ zawiera polifenole. Są to substancje przeciwutleniające, które odgrywają fundamentalną rolę w zapobieganiu chorobom układu krążenia, cukrzycy, a nawet otyłości, działając w niektórych sytuacjach nawet przeciwzapalnie. Jeśli jesteś w ciąży, wypicie filiżanki herbaty z samego rana może poprawić Twój dzień, pozwolić Ci się zrelaksować i uspokoić umysł. Dodatkowo herbata może być dobrą alternatywą dla spożywania wody, co pomoże utrzymać odpowiednie nawodnienie, a jednocześnie dostarczy składników odżywczych, które będą łatwo przyswajalne przez organizm. Jeśli lubisz pić herbatę z mlekiem i chcesz zrobić sama ekologiczne mleko zapraszamy do przeczytania naszego artykułu "Domowe, roślinne mleka z orzechów i nasion cz.01".

  H49IjISHBL71DGdmEK6q9aLYg4Xd-mxbkyohh7vYX1pZNakdZPhIHZ5ruXRV2bFXp6ohQPDY9wZJmgbqNtQlSqEFhIdqk7F967yMK0Z0iUKR82q6D_f1rJEs-CRQ2WhY_wnmZShMtszpI5-QuA ErDCOp2Gwd1Y6t__rBsOzS_gaqJjtVc1Hu-kBCZLcLVAQf0-2GExXdMbVWQ_EVgNOml23q0Bnns_9rbdIeDWep05oCLPVXX0vbP2cYUGdqSLsz4JIjSvA9n9oQ6-BEdaERlZu37gP32UwE0pog

  Jakie herbaty można pić w trakcie ciąży?

  Herbata malinowa jest często stosowana zwłaszcza w trzecim trymestrze ciąży. Jest bogata w magnez i wapń i pomaga przygotować macicę do porodu oraz zapobiega ewentualnym krwawieniom poporodowym. Od 24 tygodnia ciąży można wypić jedną filiżankę dziennie, jednak od 37 tygodnia ta wartość wzrasta do trzech filiżanek dziennie. Malinowa herbata (Herbatka owocowo - ziołowa Malinowa moc) w ciąży jest również bardzo dobra na przeziębienie!

  Herbata z pokrzywy w ciąży — czy można ją pić?

  Herbata ta, często stosowana w czasie ciąży, jest bogata w minerały i witaminy, takie jak witamina A, witamina C i witamina K, żelazo i potas. Uwaga — tę herbatę należy przygotować z suszonych liści pokrzywy, a nie z korzenia. W okresie ciąży możesz pić do dwóch filiżanek dziennie. Sprawdź naszą herbatkę z pokrzywy — Herbatka ekologiczna: Liść pokrzywy.

  Herbata z mniszka lekarskiego

  Dobrze znana ze swoich właściwości moczopędnych, herbata ta może być przydatna w ostatnich miesiącach ciąży, ponieważ jest to okres, w którym kobiety zwykle doświadczają zatrzymywania się płynów w organizmie. Należy jednak zachować ostrożność, ponieważ chociaż nie jest to przeciwwskazane, herbata z mniszka lekarskiego może wpływać na skuteczność niektórych przyjmowanych leków (takich jak antykoagulanty lub antybiotyki).

  Herbata imbirowa w trakcie ciąży — panaceum na mdłości

  Pomaga łagodzić nudności, łagodzić niektóre dolegliwości żołądkowe i ułatwiać proces trawienia. Tej herbaty nie należy spożywać w dawkach większych niż trzy filiżanki dziennie. Dla Twojego zdrowia i zdrowia Twojego dziecka najbezpieczniej będzie, jeśli przed wypiciem herbatki skontaktujesz się ze swoim lekarzem rodzinnym. Do herbaty możesz dodać też imbir kandyzowany.

  Herbata Rooibos — idealna herbata dla kobiet w ciąży

  Jest to jedna z najbardziej znanych herbat, jeśli chodzi o ciążę, ze względu na słodki aromat i łagodny smak, ale także ze względu na swoje właściwości. Służy do łagodzenia skurczów i refluksu oraz pomaga w trawieniu. Herbata Rooibos zawiera wapń, magnez, nie zawiera kofeiny i działa jako przeciwutleniacz.

  Herbata rumiankowa

  W czasie ciąży herbata ta może pomóc poprawić zapalenie zatok, proces trawienia, niepokój i bezsenność. Działa uspokajająco, przeciwzapalnie i przeciwbakteryjnie, przyczyniając się do wzmocnienia układu odpornościowego. Wskazane jest wypijanie filiżanki dziennie, zwykle wieczorem.

   

  hB8lSr3XjVpXNUQdRQ8sEiYGTmDDUn8CjdMqr5xVp2B5nnF4CL9Mkg5FzoJvdqZmOVp0QvtkqnAuhc7s-RCFYtbnGnM50OV6MZYKdkOi3uDRzrEKa3OAcJX6Wmx3hDjMGNi2gmU1FM8vg-RVgg C_dP6h6GvqAwSiHZUKJeK8DObtNTBZZE-2QQjgqgBqzryX61WnZFgov4-n04GPWMbtsp4GCb7pv_8ffRSBCKdDPasdq1d-gPgVV2WFHOLe172zPSnoItY23qYDwrE_cw8bKBvYrW7gcrTxS-eQ

  Herbaty dla kobiet w ciąży, których należy unikać

  Czarna herbata zawiera dużą ilość kofeiny — nie jest zalecana w czasie ciąży. Może wywołać u kobiety w ciąży większy niepokój i zdenerwowanie, który może również wpłynąć na płód. Podobnie jak czarna herbata, ta herbata również zawiera znaczny procent kofeiny. Odsetek ten występuje jednak w mniejszej ilości, nie zmniejszając negatywnych skutków dla kobiety w ciąży, a w konsekwencji dla płodu. Zielona herbata zmniejsza wchłanianie kwasu foliowego, niezbędnego składnika odżywczego podczas dziewięciu miesięcy ciąży. Natomiast herbata cynamonowa spożywany w nadmiarze może przyczynić się do powikłań w mięśniach macicy, utrudniając poród i negatywnie wpływając na płód. Herbata miętowa w ciąży może zmienić smak mleka.

  Jakiej herbaty bezwzględnie unikać w ciąży?

  Herbaty z ruty powinno się unikać w trakcie ciąży jak ognia! Zawiera bardzo toksyczną substancję ascaridol, która może prowadzić nawet do poronienia. Substancja ta działa w jelitach i zwalcza pasożyty, które mogą tam przebywać.

  Sprawdź nasze herbaty w sklepie Promieni Słońca!

  Mamy nadzieję, że nasz artykuł uspokoił przyszłe mamy i pomógł w podjęciu decyzji na temat picia herbaty w ciąży. Zapraszamy do zapoznania się z naszym asortymentem z kategorii, takich jak:

   

  P.S. Życzymy wielu cudownych chwil, smacznej herbaty i radości związanej z pojawieniem się nowego członka w rodzinie!

   

   

   

   

  Komentarze

  Pokaz więcej

  Zobacz podobne wpisy na blogu