Każdego dnia wysyłamy do Was setki paczek — dlatego zdajemy sobie sprawę, jak duży wpływ mają nasze decyzje na środowisko. Od selekcji produktów po dorocznie przesyłek w Wasze ręce — wszędzie można dokonać dobrych i proekologicznych wyborów. Dlatego metodą małych kroków zmieniamy nasz sklep. Stopniowo, lecz trwale wprowadzamy zmiany na każdym etapie naszej działalności. To nasza „Słoneczna misja”!

obrazek1.jpg

Produkty najlepsze pod słońcem

Produkty najlepsze pod słońcem Na półki Promieni Słońca trafiają tylko przemyślane i wzięte pod lupę produkty. Nasze owoce i orzechy sprowadzamy bezpośrednio od dużych, a zarazem sprawdzonych importerów bakalii do Europy. Dzięki temu nasze nie robią niepotrzebnych kilometrów od magazynu do magazynu, ale trafiają prawie bezpośrednio do naszego sklepu w Zatorze. Staramy się również wspierać lokalnych przedsiębiorców, dlatego w naszej ofercie znajdują się pyszności np. kremy czy ciasteczka produkowane w Małopolsce i okolicach. Mocno wierzymy, że roślinne surowce to przyszłość żywienia, dlatego w naszym sklepie większość produktów ma w 100% roślinny skład. Oznaczone są piktogramem "vegan" na kartach produktowych, a inspiracje na dania z ich użyciem znajdziecie na naszym blogu.

Opakowania Zero Waste

Jako sklep internetowy, wspieramy ideę Less i Zero Waste, poprzez sprzedaż produktów na wagę w papierowych opakowaniach. Dzięki tej formule możemy wspólnie ograniczyć ilość plastiku: szczególnie tego niepochodzącego z recyklingu lub nienadającego się do jego powtórnego przetworzenia. Produkty oznaczone jako Zero Waste, pakowane są w torebki wykonane z makulatury tj. materiału ekologicznego, w 100% kompostowanego. Co więcej, zamykamy je również papierowymi naklejkami. Nasze kremy orzechowe pakujemy natomiast w słoiki wykonane z plastiku pochodzącego z recyklingu.

Wybierając te formaty, troszczycie się o środowisko naturalne — dziękujemy!

obrazek2.jpg
obrazek3.jpg

Dobra przesyłka

Mamy świadomość, że sprzedaż e-commerce i wysłka produktów nigdy nie będzie bardziej ekologiczna niż zakupy w małym lokalnym sklepie. Staramy się tym bardziej ograniczyć negatywny wpływ na środowisko wynikający z przewozu paczek. W naszym sklepie umożliwiliśmy skorzystanie z dostawy do paczkomatu, ponieważ zbiorcza wysyłka może przyczynić się do redukcji dwutlenku węgla nawet o 95%! Dodatkowo współpracujemy z firmą kurierską DPD, która aktywnie modyfikuje swoją usługę, tak by była, jak najmniejszym obciążeniem dla środowiska. Twoje zamówienie pakujemy w kartonowe pudełka oraz stosujemy papierowe wypełniacze.
Uwaga! Tylko w wyjątkowych sytuacjach, spowodowanych warunkami atmosferycznymi, zabezpieczamy paczki folią typu stretch. Tego typu rozwiązanie uważamy za bardziej zrównoważone niż zniszczona i wyrzucona zawartość dostarczonej przesyłki.

A co dalej?

Nie spoczywamy na laurach, bo wiemy, że jest jeszcze wiele do zrobienia. Co roku wyznaczamy sobie nowe cele i w kolejnych latach chcemy:
- zwiększyć ilość produktów dostępnych w formacie Zero Waste
- wymianę wszystkich opakowań na w pełni kompostowalne lub z użyciem 100%-owych materiałów z recyklingu
- wymianę pozostałych materiałów pakowych, takich jak taśmy na w pełni kompostowalne lub z użyciem 100%-owych materiałów z recyklingu

Jeśli chcesz wiedzieć jak przyłączyć się do „Słonecznej misji”, sprawdź artykuł o „Życiu w stylu Zero Waste” na naszym blogu!